FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Na tej stronie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane nam przez klientów pytania. Umieściliśmy tutaj także definicję kilku pojęć z dziedziny tworzenia stron internetowych. Jeśli nie znajdziesz tutaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, to zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami.

To zależy. Tak naprawdę, to Ty decydujesz ile będzie kosztowała Twoja strona internetowa. Wszystko zależy od tego jakie funkcjonalności są dla Ciebie niezbędne i na zastosowanie jakich rozwiązań się zdecydujesz.

Jeśli nie jesteś przekonany jakie rozwiązania będą dla Ciebie najlepsze lub po prostu zupełnie nie znasz się na tworzeniu stron internetowych, to nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji. Nasz doświadczony zespół pomoże Ci tak dobrać poszczególne funkcjonalności tworzonej dla Ciebie strony internetowej, by w pełni sprostała ona oczekiwaniom nie tylko Twoim, ale również Twoich klientów.

Zapraszamy także do skorzystania z naszego systemu wyceny projektów stron internetowych.

CMS (ang. Content Management System – system zarządzania treścią). Najprościej mówiąc jest to aplikacja internetowa pozwalająca na łatwe zarządzanie stroną internetową.

Dzięki wykorzystaniu systemu CMS, po zakończeniu przez nas prac wdrożeniowych będziesz w stanie samodzielnie wprowadzać/edytować treści czy nawet dodawać nowe funkcjonalności do swojej strony internetowej.

Projektowane przez nas strony internetowe opierane są na systemie WordPress. Jest to system CMS cieszący się olbrzymią popularnością na całym świecie. W Internecie łatwo znaleźć odpowiedź praktycznie na każde pytanie dotyczące tego systemu a także ogromną ilość wtyczek rozszerzających liczbę funkcjonalności dostępnych w systemie.

Jest to ciesząca się obecnie bardzo dużą popularnością technika projektowania stron internetowych. Strony wykonane w tej technologii dostosowują się do wielkości ekranów urządzeń, na których są wyświetlane. Responsywna strona internetowa wygląda dobrze zarówno na ekranie dużego monitora komputerowego, tabletu jak i smartfona.

Dobrze wykonana responsywna strona internetowa jest w stanie z powodzeniem zastąpić dedykowane aplikacje tworzone na smartfony czy tablety.

Każda strona internetowa, podobnie jak wszystkie pliki na Twoim komputerze wymaga określonej przestrzeni dyskowej. Jeśli nie posiadasz własnego serwera lub nie wiesz na jaki hosting www się zdecydować, to jesteśmy w stanie zaproponować Ci umieszczenie Twojej strony internetowej na naszych serwerach. Wiąże się to z niewielkimi opłatami abonamentowymi.

Drugą opłatą z jaką musisz się liczyć jest zakup domeny internetowej. Dzięki temu Twoja strona internetowa będzie dostępna pod wybranym przez Ciebie adresem www, np. www.TwojaFirma.pl. Możliwość zakupu danej domeny uzależniona jest od jej dostępności i wiąże się z corocznymi opłatami abonamentowymi w wysokości kilkudziesięciu zł.

Oczywiście, że tak. Musisz jednak liczyć się z tym, że im starsza jest Twoja obecna strona internetowa, tym więcej pracy będzie trzeba wykonać by dostosować ją do obecnie obowiązujących standardów.

Poprawianie czyjejś pracy jest czasami bardzo trudne, zwłaszcza jeśli Twoja poprzednia strona nie została wykonana przez profesjonalistę. Jej kod źródłowy może być bardzo nieczytelny lub nawet nieprawidłowy. W związku z tym niejednokrotnie lepiej (także dla Twojego portfela) jest zdecydować się na stworzenie nowej strony internetowej niż przerabianie obecnej.

Wszystko zależy od Ciebie. Możesz zdecydować się by tworzona dla Ciebie strona internetowa była oparta w całości lub częściowo o dostępny w Internecie szablon, który Ci się podoba. W takim wypadku musisz jednak liczyć się z tym, że Twoi konkurenci mogą wykorzystać ten sam szablon, przez co Wasze firmy będą mylnie łączone ze sobą lub stracą na profesjonalizmie w oczach klientów.

Nasi graficy chętnie przygotują dla Ciebie indywidualny projekt graficzny, do którego będziesz mógł zgłaszać swoje uwagi. Po dostosowaniu wyglądu do Twoich oczekiwań na podstawie projektu graficznego zostanie stworzona Twoja strona internetowa.

Projektowanie stron internetowych wbrew pozorom jest procesem bardzo złożonym, zwłaszcza jeśli podchodzi się do tego w pełni profesjonalnie. My, jako profesjonaliści, chcemy sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów, ściśle współpracując z nimi na każdym etapie tworzenia strony www.

W związku z powyższym nie jesteśmy w stanie już teraz powiedzieć Ci ile zajmie nam tworzenie Twojej strony internetowej. Czas naszej pracy zależy także od Ciebie, np. od ilości poprawek, które nam zgłosisz czy też od czasu w jakim dostarczysz nam treści merytoryczne, które będą dostępne na Twojej stronie.

Dopiero po poznaniu wszystkich Twoich potrzeb i wymagań będziemy w stanie powiedzieć kiedy gotowa będzie Twoja strona.

Jeśli zdecydujesz się by tworzona dla Ciebie strona była responsywna, to gwarantujemy, że będzie prawidłowo działała nie tylko na komputerach, ale także na obecnie dostępnych na rynku nowoczesnych urządzeniach takich jak tablety czy smartfony.

Musisz jednak pamiętać o tym, że technologie wykorzystywane przy tworzeniu stron internetowych są nieustannie rozwijane. Nowoczesne rozwiązania często całkowicie wypierają starsze technologie. W związku z tym, nie jesteśmy Ci w stanie zagwarantować, że Twoja strona internetowa będzie prawidłowo wyświetlała się we wszystkich starych i nieaktualnych przeglądarkach internetowych. Ich twórcy w momencie tworzenia po prostu nie byli w stanie zaimplementować ówczesnym przeglądarkom obsługi technologii używanych obecnie. Co za tym idzie stare przeglądarki często nie są w stanie wyświetlić zawartości nowoczesnych stron internetowych lub wyświetlają je nieprawidłowo.

Nie. Pozycjonowanie stron internetowych nie jest procesem jednorazowym lecz ciągłym, a co za tym idzie bardzo kosztownym. Wymaga ono stałego monitorowania wyników osiąganych przez daną stronę internetową w popularnych wyszukiwarkach i walki o jak najlepszą pozycję. Zajmują się tym wyspecjalizowane agencje.

Projektowane przez nas strony internetowe są natomiast przygotowywane pod kątem pozycjonowania – zarówno od strony szkieletu jak i treści merytorycznych. Dzięki temu nawet bez specjalistycznego pozycjonowania Twoja strona internetowa może osiągać zadowalające pozycje w wynikach wyszukiwania określonych fraz kluczowych.

Jesteśmy w stanie zaproponować Ci także tzw. audyt SEO Twojej strony internetowej. Na jego podstawie będziemy mogli wskazać dlaczego Twoja strona internetowa osiąga niezadowalające wyniki w wyszukiwarkach i co można zmienić w Twojej stronie by te wyniki poprawić. Oczywiście będziemy w stanie także wprowadzić owe poprawki w życie.

Dodawanie nowych treści na stronę internetową po jej wdrożeniu może odbywać się na dwa sposoby. Po pierwsze możesz otrzymać od nas dane do logowania do panelu administracyjnego strony (w przypadku oparcia strony o system CMS) i samemu zarządzać treściami na swojej stronie internetowej.

Drugim rozwiązaniem jest oczywiście powierzenie nam aktualizowania Twojej strony. Zmiany w na stronie będą wprowadzane przez nas praktycznie od razu po otrzymaniu od Ciebie informacji o konieczności ich wprowadzenia.